Már sokat beszéltünk arról, hogy milyen termékek fogyaszthatóak a paleolit diéta során és melyek azok, melyeket kerülni kell. A következő lista csupán ezeket foglalja össze. Jöjjön hát a paleo alapanyagok listája:
Zsiradékok: Sertészsír, Libazsír, Kacsazsír, Sertészsír, Olajessimo, vagy paleolaj (interneten is rendelhető!), Kókuszolaj, kókuszzsír (interneten is rendelhető!), Hidegen sajtolt szűz olívaolaj (csak saláták elkészítéséhez!), Mogyoróvaj, dióvaj, mandulavaj (sütemény krémek készítéséhez)
Lisztek helyett:
Darált kókusz süteményekhez (ez a legolcsóbb sütemény alapanyag!), Darált szezámmag, Darált lenmag, Darált mandula, Darált dió, Darált mák, Darált mogyoró (szigorúan bokron termő mogyoró!), Kis mennyiségben darált zab
Tojás:
Bármilyen formában elkészítve (főtt tojás, rántotta, tükörtojást stb.)
Húsfélék: Sertés, Marha, Csirke, Kacsa, Liba, Hal stb.
Zöldségek:
Friss vagy fagyasztott zöldségek (kivéve hüvelyesek: borsó, bab, szója stb.)
Gyümölcsök:
Bármilyen friss gyümölcs, Fagyasztott gyümölcsök
Édesítőszerek: Stevia, Nyírfacukor, Eritrit, Méz
Tejtermék:
Kemény sajt – parmezán, edami, trappista, ementáli stb.
Fűszerek:
Hagyományos és különleges fűszerek bátran, korlátlanul használhatók!
A kókuszzsírt, vagy más néven a kókuszolajat a kókuszpálma érett húsának megszárításából és kisajtolásából nyerik.
A Vitaking Multi Paleo Profi vitamincsomag kifejezetten PALEO életmódot követőknek készült.
A magas rosttartalmú útifű maghéj hatékony segítséget nyújt az emésztőrendszer egészségének megőrzésében, fogyasztása azoknak is ajánlott, akik érzékeny bélrendszerrel rendelkeznek, vagy diétáznak.
A Herbaferm csepp gyógynövények természetes fermentációjával készül. Megnyugtatja a szervezetet, az egészséges emésztés helyreállításával pedig beindítja a regenerációs folyamatokat.